A Milli Erkek Hentbol Takımı’nda hedef Akdeniz Oyunları

Hazırlık kampının ilk etabını Bursa’da tamamlayan ve ikinci etap kampını Ankara THF Spor Salonu’nda gerçekleştiren A Milli Erkek Hentbol Takımı kadrosunda 23 oyuncu yer alıyor. Milliler, hazırlıklarını günde çift antrenmanla 24 Haziran Cuma gününe kadar sürdürecek. 

Okan Halay: Hedefimiz Akdeniz Oyunları’nda derece elde etmek 

Kamp çalışmalarını değerlendiren Başantrenör Okan Halay, Akdeniz Oyunları’nda hedeflerinin ilk 4 takım arasında yer almak olduğunu söyledi. Halay, “Güzel bir kamp geçiriyoruz. Bursa’da yapılan ilk kamp ile birlikte milli takımın savunma yapısını değiştirmeye çalışıyoruz.  Buradaki kampa o savunma sistemi çalışmalarını pekiştirmeye çalıyoruz. Takımda çok iyi bir arkadaşlık var. 

A Milli Erkek Hentbol Takımı’nda hedef Akdeniz Oyunları

Akdeniz oyunlarında hedefimiz öncelikle ilk 4 takım arasında yer almak. Grupta Makedonya, Cezayir, Yunanistan ve İspanya var. Grupta ilk 2’ye girmek istiyoruz. Bizim adımıza güzel bir kamp dönemi geçiyor. İnşallah maç dönemi de bu şekilde güzel geçer” şeklinde konuştu. 

Görkem Biçer: Takımda çok iyi arkadaşlık var 

Kariyerine Almanya Bundesliga 2 takımlarından TV Großwallstadt’ta devam eden Milli hentbolcularımızdan Görkem Biçer ise Almanya’da zorlu bir sezon geçirdiğini ve takımının ligde kaldığını söyledi. Milli takımın aynı yaşlardaki oyunculardan oluştuğunu ve bunun önemine vurgu yapan Görkem, önce Akdeniz Oyunları’ndan sonra da İslami Dayanışma Oyunları’ndan iyi sonuçlar almak istediklerini belirtti. 

Halil İbrahim Öztürk: Genç bir takımız. Çok çalışmalıyız 

Milli takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu kaydeden Halil İbrahim Öztürk de, “Bu sporcularla alt yapı milli takımlarından beri birlikteyiz. Çok iyi hazırlanıyoruz. Yeni bir takımız. Zamana ihtiyacımız var.  Ama çalışarak bunu kapatabiliriz. Genç bir takımız. Koşmak zorundayız. Çalışırsak her şeyin üstesinden gelebiliriz” dedi.

A Milli Erkek Hentbol Takımı’nda hedef Akdeniz Oyunları

19. Akdeniz Oyunları, Cezayir’in Oran kentinde 25 Haziran- 5 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenecek.

A Milli Erkek Hentbol Takımı Kamp Kadrosu’nda yer alan oyuncular şöyle: 

Kaleci: Coşkun Göktepe (Spor Toto), Enis Yatkın (Beşiktaş), Hüseyin Bereket (Nilüfer Belediyesi)

Sol Kanat: Samet Kanberoğlu (Beykoz Belediyesi), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş), Yaşar Erdem Ateş (Mamak Belediyesi),

Sol Oyun Kurucu: Genco İlanç (Beşiktaş), Halil İbrahim Öztürk (Makedonya / Ohrid), Ali Emre Babacan (Antalyaspor), Sedat Yıldırım (Eskişehir Ormanspor)

Orta Oyun Kurucu: Gökay Bilim (Beşiktaş), Atakan Şirin (Spor Toto), Ömer Bağ (Mısır / The Arab Contractors),

Sağ Oyun Kurucu: Ömür Pehlivan (Beykoz Belediyesi), Durmuş Ali Tınkır (Spor Toto),

Sağ Kanat: Görkem Biçer (Almanya / Grosswallstad), Doğukan Keser (Beşiktaş), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş)

Pivot: Tolga Durmaz (Almanya / Winhorst), Alper Aydın (Beykoz Belediyesi), İlkan Keleşoğlu (Beykoz Belediyesi), Koray Ayar (Almanya / TSV Hannover Burgdorf), Ömer Lütfi Acar (Almanya / DJK SF Budenheim)

A Milli Erkek Hentbol Takımı’nda hedef Akdeniz Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.