Milyoner göçü rekora koşuyor

Henley & Partners Türkiye Direktörü Burak Demirel, yıl sonuna kadar 88 bin milyonerin yeni ülkelere taşınmış olmasının bekleniyor. 2023’te ise bu rakamın 125 binle rekor kıracağı belirtiliyor. Henley & Partners Türkiye Direktörü Burak Demirel, dolar milyoneri göçünün son 10 yılda yükselen bir trend olduğunu ve pandemi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında düşüşe geçtiğini belirtti.

TÜRKİYE’DE YÜZDE 10 ARTIŞ

Bu sene hareketin tekrar başladığını ve yıl sonuna kadar 88 bin milyonerin yeni ülkelere taşınmış olmasının beklendiğini ifade eden Demirel, “Sri Lanka’daki milyarder sayısının 2031 yılına kadar yüzde 90 oranında artması bekleniyor. Hindistan’ın ve Mauritius’un milyoner sayılarının ise yüzde 80 artacağı tahmin ediliyor. Bunlara kıyasla; ABD’nin milyoner sayısının yüzde 20, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere ülkelerinin milyoner sayılarının yüzde 10 artması bekleniyor. 2031 yılında Türkiye’deki milyonerlerin sayısının da yüzde 10 artması öngörülüyor” ifadelerini kullandı.

Türk vatandaşlarının en çok talep gösterdiği vatandaşlık programlarına dikkat çeken Burak Demirel, “Türk vatandaşları Karayipler’de 100 bin dolar ile başlayan yatırım miktarıyla elde edebilecekleri vatandaşlık ile Şengen bölgesi ve İngiltere’ye vizesiz seyahat edilebiliyor. Avusturya ve Montenegro da yatırım ile vatandaşlık elde edilebilen diğer Avrupa ülkeleri arasında ön plana çıkıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.