Zelenski’den cephe hattındaki Mikolayiv’e ziyaret

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, cephe hattında bulunan Mikolayiv’e çalışma ziyareti düzenledi. Rusya tarafından 29 Mart’ta füzeyle vurulan ve 37 kişinin hayatını kaybettiği valilik binasında incelemelerde bulunan Zelenski, daha sonra askerlerle bir araya geldi. Askerlerin bulunduğu bir yeraltı sığınağına inen Zelenski, kısa bir toplantının ardından askerlere madalyalarını takdim ederek fotoğraf çektirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Zelenski, “Bizim cesur kadın ve erkeklerimiz, her biriniz düzgün çalışıyorsunuz. Kesinlikle dayanacağız! Kesinlikle kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Zelenski ayrıca, Mikolayiv’de bulunan bir hastaneyi de ziyaret ederek, Mikolayiv Belediye Başkanı Aleksandır Senkevich’e ve Mikolayiv Valisi Vitaliy Kim’e 4 aylık Rusya işgali sırasındaki çalışmalarından ve cesaretlerinden dolayı onur ödülü verdi.

Rus kuvvetleri Mart ayı başlarında Mikolayiv’in eteklerine ulaşmış, ancak daha sonra çatışmaların sürdüğü bölgenin doğu ve güneyine doğru püskürtülmüştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir